Договір постачання електричної енергії

зміни з 01 січня 2019 року
У зв'язку зі змінами в чинному законодавстві України, в питаннях постачання
електричної енергії
, спеціалістами Асоціації ОСББ "Розвитку Самоврядування" було проведено комплексне дослідження відповідного питання, з метою надання офіційних роз'яснень та коротких порад, як саме діяти ОСББ у відповідних ситуаціях.

По-перше, непотрібно підіймати паніку - відключення багатоквартирних будинків від електропостачання та/або будь-які інші санкції зміни до законодавства не передбачають.
Загалом в питаннях, що стосуються прав та обов'язків споживачів електричної енергії, до складу яких належить і ОСББ, корінних змін не відбулось.

По-друге, стосовно заяв приєднання, що на теперішній час, надсилаються Постачальниками електричної енергії. Зазначені дії регламентовані Правилами роздрібного ринку електричної енергії, затверджених Постановою НКПРЕУ №312 від 14.03.2018 року.
Так, споживачі можуть долучитись до Договору про постачання та розподіл електричної енергії, як шляхом підписання заяви приєднання, так і шляхом, так званих, конклюдентних дій. Тобто, в тому разі, якщо після 01 січня 2019 року, Ви продовжуєте використовувати електричну енергію та сплачуєте рахунки, що виставляються Постачальником, Ви автоматично приєднуєтесь до цього Договору.
Також, рекомендуємо Вам, на офіційному сайті Підприємства-Постачальника, ознайомитись із типовим Договором, приєднання до якого Вам пропонується.
Його положення не можуть суперечити Правилам роздрібного ринку електричної енергії, затверджених Постановою НКПРЕУ №312 від 14.03.2018 року.
В разі виявлення окремих положень, що на Вашу думку, порушують Ваші права, як споживача, Ви маєте право звернутись до Постачальника послуг з офіційним протоколом розбіжностей, в якому Ви зазначаєте, усі положення, які необхідно змінити в тексті запропонованого Договору.
Зазначений протокол, необхідно разом з супровідним листом надати Постачальнику енергії та зафіксувати факт отримання ним цього листа.

По-третє, стосовно вартості постачання електричної енергії.
На теперішній час, будь-які зміни у вартості тарифі на послуги з електропостачання не вводяться. Тобто, умови отримання електричної енергії з 01.01.2019 року залишаються такими, як були в попередньому періоді.

По-четверте, серед основних змін, які вносяться до порядку надання послуг з електропостачання це розподіл постачальників на підприємства, що будуть здійснювати виробництво електричної енергії та підприємства що здійснюють постачання електричної енергії.
Крім того, законодавством передбачено утворення постачальника «останньої надії».
Відповідний суб'єкт господарювання на тимчасовій основні (впродовж 90 днів) буде здійснювати постачання електричної енергії споживачам, у яких не укладено відповідних договорів із Постачальником електричної енергії.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення конкурсу з визначення постачальника «останньої надії» від 12 грудня 2018 р. № 1056, на теперішній час здійснюється обрання відповідних підприємств.

Таким чином, підсумовуючи все вищезазначене, хочемо побажати Вам світлого та щасливого Нового Року та порадити уважно досліджувати усі документи, що надаються Вам Постачальниками електричної енергії на предмет їх відповідності нормам чинного законодавства України.

З повагою,
Асоціація ОСББ «Розвиткок Самоврядування»

Читайте нас в Telegram-канале и смотрите новости в Facebook, YouTube