ДРУГИЙ ЕТАП МОНЕТИЗАЦІЇ ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ І ПІЛЬГ: ЩО ПРОПОНУЄ УРЯД
днів
годин
хвилин
секунд
Голосування та надання пропозицій до проекту Постанови можливе до 21 грудня 2018 року
Голосувати!
ДРУГИЙ ЕТАП МОНЕТИЗАЦІЇ ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ І ПІЛЬГ: ЩО ПРОПОНУЄ УРЯД
Проект постанови Кабінету Міністрів України "Деякі питання надання житлових субсидій населенню у грошовій формі": https://www.msp.gov.ua/projects/374
До 21 грудня 2018 року Мінсоцполітики України проводить обговорення запропонованого проекту. Кожен бажаючий може подати свої пропозиції - або заперечення - до проекту постанови. На сторінці проекту передбачено навіть голосування "за" чи "проти" нього. Для участі в обговоренні на сайті слід зареєструватися на офіційній Інтернет-сторінці Міністерства соціальної політики України (натиснути кнопку "увійти" у верхньому правому кутку, у новому вікні обрати "реєстрація", заповнити форму, підтвердити електронну адресу, і потім "увійти" на сайт).

Також можна подати офіційні пропозиції на електронну пошту Мінсоцполітики та/або звичайною поштою на адресу міністерства.
Пропонуємо наступне бачення моделі житлових субсидій:
  1. Громадянин звертається по призначення соціальної допомоги (житлової субсидії, пільги) до місцевого органу соціального захисту населення (УСЗН). Інформація, необхідна для розрахунку розміру соціальної допомоги, отримується від самого громадянина, із державних реєстрів. ОСББ повноважне надавати інформацію лише про розмір внесків/платежів та відсутність заборгованості.
  2. УСЗН призначає соціальну допомогу виходячи з отриманих даних, соціальної норми житла і соціальних нормативів. І нікому про це не повідомляє: ні ОСББ, ні управителю, ні виконавцю комунальної послуги; бо їм ця інформація ні до чого.
  3. Кошти соціальної допомоги перераховуються отримувачу субсидій та пільг на банківський рахунок зі спеціальним режимом використання.
  4. ОСББ, управитель, виконавець комунальної послуги виставляють отримувачу соціальної допомоги в 100% розмірі рахунки/квитанції на сплату, відповідно, внесків і плати за послуги на тих самих умовах, що й іншим співвласникам та споживачам - без урахування сум призначеної субсидії або пільги.
  5. Отримувач соціальної допомоги сплачує внески в ОСББ, оплачує житлово-комунальні послуги частково зі свого рахунку зі спеціальним режимом використання частково з власних коштів.
  6. По завершенні строку, на який було призначено субсидію, кошти зі спецрахунку громадянин має право отримати готівкою чи перерахувати на свій "звичайний" поточний рахунок.

Звертаємося до Міністерства соціальної політики України та Кабінету міністрів України з проханням відкликати проект постанови Кабінету Міністрів України "Деякі питання надання житлових субсидій населенню у грошовій формі" та розробити новий проект змін до законодавства щодо надання житлових субсидій, відповідно до запропонованої моделі.
ІНСТРУКЦІЯ
1. Заходите на сайт www.msp.gov.ua
2. Натискаєте кнопку УВІЙТИ. Відкривається форма.
3. Обираєте РЕЕСТРАЦІЯ
4. Заповнюєте всі поля
5. Натискаєте кнопку ЗАРЕЕСТРУВАТИСЯ
6. Заходите до себе на пошту, там лист з сайту www.msp.gov.ua/
7. У листі натискаєте на посилання, вас перенаправляють на форум, закрываете його.
8. Переходите за посиланням https://www.msp.gov.ua/projects/374/
9. Читаете постанову в кінці тексту натискаєте ТАК чи НІ та можете залишити коментар
Рекомендована форма листа
Докладно тут: https://proosbb.info/node/366
Читайте нас в Telegram-канале и смотрите новости в Facebook, YouTube