Петиція!

ОСББ не можуть нести відповідальність за "вбиті" газові мережі

Days
Hours
Minutes
Seconds
ОСББ не можуть нести відповідальність за "вбиті" будинкові газові мережи та підписувати акт розмежування балансової відповідальності ГРМ.
Нещодавно пролунали декілька вибухів в будинках через несправність систем газопостачання. Такі випадки, нажаль, непоодинокі та викликані відсутністю виконання обов'язків технічного нагляду та ремонту мереж газопостачання в багатоквартирних будинках. Замість того, щоб провести інвентаризацію житлового фонду, виявити недоліки та попередити аварійні ситуації депутати намагаються знову повісити відповідальність на простих мешканців.

Ми голови правлінь ОСББ/ЖБК, приватні Управлінські компанії звертаємось до президента України, народних депутатів ВР України, КМУ, Антимонопольного Комітету України.

Станом на вересень 2020 року у ВРУ подано законопроект 2458 на друге читання. Проаналізувавши тест даного законопроекту ми дійшли висновку, що він націлений на захист монополістів, а не споживачів. Це і не дивно враховуючи потужне лобіювання інтересів монополістів. Основні зауваження стосуються, в тому числі, але не виключно, питання обслуговування внутрішньо будинкових мереж гозопостаченя. Всі ризики і відповідальність вкотре хочуть покласти на споживача. Такі непродумані дії приведуть до значних витрат і додаткового фінансового навантаження на домогосподарства. Наслідком цих дискримінаційних дій буде поява третьої платіжки за газ для населення.

На даний момент під тиском монополістів комунальні Управлінські компанії вже всі підписали акт розмежування балансової належності, що є першим кроком до третьої платіжки.

Цивільний Кодекс України, Закон України Про житлово-комунальні послуги та інші закони і підзаконо- нормативні акти, чітко регламентують, що постачання та розподіл природного газу має забезпечуватись безперервно з гарантованим рівнем безпеки та якості виключно на підставі індивідуальних договорів між виконавцем та споживачем.

Нас абсолютно не влаштовують пропозиції подані в даному законопроекті.
Питання обслуговування внутрішньо будинкових систем газопостачання є найбільш кричущим і законодавчо не врегульованим і є надзвичайно велика кількість зауважень та пропозицій.

В даній редакції законопроект створює більше проблем ніж вирішує їх, а також має прямі протиріччя Конституції України, Законам України, в тому числі України про ОСББ. Законопроект потребує суттєвого доопрацювання. Ми вимагаємо доопрацювати законопроект з залученням практикуючих спеціалістів в даній сфері які мають авторитет і знання в комунальній сфері. Готові делегувати своїх представників від різних міст України.

P.S. У випадку прийняття законопроекту в даній редакції. Ми обіцяємо донести до кожного домогосподаства інформацію хто саме з депутатів відстоює інтереси монополістів і олігархів, а не інтерес своїх виборців. І кому вони мають особисто сказати дякую за додатково забрані кошти з їх сімей. Ми добре згуртовані і професійні люди які не бояться брати відповідальність на себе і доводити початі проекти до кінця.
Підписити Петицію на сайті Президента України
Підтримати петицію ще
До кінця збору підписів залишилось:
Days
Hours
Minutes
Seconds