Хуже не будет... или, все же, будет?!

03 жовтня Верховна Рада України прийняла в цілому славнозвісний та багато ким обговорюваний Закон 1056-1. Пояснювальна записка до проекту Закону містила багато пафосних тверджень в обґрунтування його прийняття. Основною метою було зазначено захист власників нерухомості та корпоративних прав. Законопроект передбачав внесення змін, зокрема до Цивільного та Земельного кодексів, Законів України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» , «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», «Про нотаріат». Зміни вступають в дію через 10 днів з моменту підписання вищевказаного Закону.

Зміни, які стосуються саме сфери реєстрації бізнесу. Ці пункти будуть корисними як для суб'єктів державної реєстрації, так і для суб'єктів господарювання та їх представників.

1.) Впроваджується принцип екстериторіальності для державної реєстрації фізичних осіб-підприємців. Тепер для державної реєстрації ФОП, документи можна подати до будь-якого суб'єкта державної реєстрації в межах України як в електронній так і в паперовій формі. Для юридичних осіб принцип екстериторіальності діятиме лише в разі подання електронної версії документів, для паперової форми лишатиметься формат подачі документів в межах області. Відповідні зміни внесено до профільного Закону про держреєстрацію.

2.) У зв'язку з ліквідацією акредитованих суб'єктів реєстрації (комунальних та державних підприємств) діючими в сфері державної реєстрації залишатимуться державні та приватні нотаріуси, а також державні реєстратори місцевих державних адміністрацій та омс.

3.) Зміни до Єдиного державного реєстру, пов'язані з відчуженням частки у статутному капіталі юридичної особи та у результаті видачі свідоцтва про право на спадщину на частку у статутному капіталі будуть вчинятись виключно нотаріусом, яким вчинено відповідну нотаріальну дію одразу після вчинення такої нотаріальної дії. Цей принцип діятиме відносно всіх організаційно-правових форм юридичних осіб крім акціонерних товариств, товариств з обмеженою відповідальністю та товариств з додатковою відповідальністю.

4.) Нотаріальне засвідчення справжності підпису не поширюватиметься на державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що вносяться на підставі документів, створених на порталі електронних сервісів та підписані з використанням засобів електронної ідентифікації з високим рівнем довіри.

5.) В разі якщо документи для проведення реєстраційних дій подаються представником за довіреністю, вона обов'язково повинна буде мати нотаріальне посвідчення.

6.) В Закон «Про нотаріат» внесено положення,згідно якого тексти заяв, на яких нотаріусом засвідчується справжність підпису (зокрема, передбачених Законом «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю»: про вступ та вихід з ТОВ) рішень юридичних осіб (протоколи загальних зборів та рішення власника/єдиного учасника ТОВ), актів приймання-передачі частки (частини частки) у статутному капіталі, актів про передання нерухомого майна до та зі статутних капіталів юридичних осіб, передавальних актів, розподільчих балансів, а також інших документів, визначених законами, тепер викладатимуться на спеціальних бланках нотаріальних документів.

Ось і всі основні зміни, які чекатимуть на юридичних осіб та фоп з вступом в дію Закону 1056-1

Повернення екстериторіальності для фопів це плюс. А от безліч нотаріальних бланків для юридичних осіб – плюс хіба що для нотаріусів.

Чи забезпечать вони очікуваний захист майнових та корпоративних прав?

Комментарий изменений Виктором Шатовым:

Если власть говорит о свободе - жди закручивания гаек, если об экономическом развитии - жди поднятия налогов, а если о защите бизнеса, - то полную блокировку возможности регистрировать предприятия, вносить изменения и вести хозяйственную деятельность.
Верховная рада приняла закон, а президент подписал. Читал ли кто-то эту чушь?
Регистрация ОСМД или изменений в нем теперь стоит тысячи и десятки тысяч гривен. Много квартир? - платите "бабло", уважаемые.
Теперь все решения ТОВ, ПП, ОК, ОСМД, АО итд подаются на регистрацию исключительно на нотариальных бланках! И если в решении ТОВ это 3-5 страниц, то в ОСМД это сотни и сотни страниц пронумерованных бланках.

Регистрация в стране "встала".
Несколько одесских регистраторов, с которыми мы постоянно работаем перестали проводить регистрацию до выяснения данного момента. Интересно, что некоторые люди нотариально заверили документы до публикации этого закона согласно законодательству действующему на тот момент, но теперь их документы не принимают. всё)).

Об эффективности.
Это никак не спасает от рейдеров. Так называемые "левые" регистраторы как принимали пачку чистой бумаги так и принимают))) успех!))

Законом предусмотрено, что:
Рішення уповноваженого органу управління юридичної особи, що подається для державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, викладається у письмовій формі, прошивається, пронумеровується та підписується засновниками (учасниками), уповноваженими ними особами або головою та секретарем загальних зборів (у разі прийняття такого рішення загальними зборами).
Справжність підписів на такому рішенні нотаріально засвідчується з обов'язковим використанням спеціальних бланків нотаріальних документів
- вот он, мой любимый "кусок" статьи и юридического труда - , крім рішень, створених на порталі електронних сервісів та підписаних з використанням кваліфікованого електронного підпису, а також інших випадків, передбачених законом.

Источник: Регистрация в стране "встала"

і
Читайте нас в Telegram-канале и смотрите новости в Facebook, YouTube
Обсудить статью можно в сообществах ОСМД:
Основной канал: https://t.me/osmd_odesa
Все ОСМД Одесса: http://bit.ly/vseosmdodes
Приморский район http://bit.ly/primorra
Малиновский район http://bit.ly/malinra
Киевский район http://bit.ly/kiivski
Суворовский район http://bit.ly/suvorovskiy